Aktualności

WDB News Publikacja Branzowa EBoryn 700x300

Konsolidacja branży brokerskiej w optyce doświadczeń Elżbiety Boryń, CFO w WDB.

“Motywacja, która stoi za jej inicjowaniem jest dość oczywista – duzi brokerzy mogą generować większe przychody, przy jednoczesnej optymalizacji kosztów operacyjnych. Usługa się ujednolica, procesy i dobre praktyki unifikują, a koszty optymalizują.” – Elżbieta Boryń, Członek Zarządu / CFO WDB s.a.

Sporo pisaliśmy o obecności WDB w najnowszym wydaniu Almanachu Brokerów 2021 (Miesięcznik Ubezpieczeniowy, nr 5). Z radością zapisaliśmy się jako broker ubezpieczeniowy znajdujący się w ścisłej czołówce poszczególnych zestawień, a w obszarach stanowiących nasze kluczowe kompetencje, również na podium. Widoczne sukcesy naszej organizacji to przede wszystkim zasługa wyjątkowych ekspertów i praktyków, którzy każdego dnia zgłębiają tajniki ubezpieczeniowej i biznesowej wiedzy.

Takim ekspertem jest nasza Dyrektor Finansowa oraz Członek Zarządu, Elżbieta Boryń, która przy okazji tego wydania podzieliła się swoimi doświadczeniami w zakresie konsolidacji branży brokerskiej. Elżbieta ma na swoim koncie historyczne już procesy skutecznego połączenia WDB z dwoma spółkami brokerskimi (KBB, EKU) oraz kluczowy proces wejścia naszej firmy do międzynarodowych struktur brytyjskiej PIB Group. Od wielu miesięcy operacyjnie realizuje się również w specjalnym zespole ds M&A, który w ramach naszej grupy realizuje długoterminową strategię konsolidacji branży w PL i regionie CEE.

Z artykułu pt.: “Konsolidacja branży brokerskiej – synergia specjalizacji i potencjał grupy” możemy dowiedzieć się m.in.:

  • na czym polega konsolidacja i jakie podstawowe cele realizuje;
  • jaka motywacja stoi za podmiotami, które decydują się na udział w tym procesie;
  • o czym należy pamiętać, aby maksymalizować korzyści z procesu dla wszystkich uczestników;
  • na co stawiamy w procesach konsolidacji realizowanych przez WDB;
  • z jakimi wyzwaniami należy się liczyć realizując fuzję i połączenia różnych brokerów.

Serdecznie zapraszamy do lektury. Gwarantujemy wysoką zawartość konkretów i praktycznych wskazówek w temacie.

Publikacja znajduje się na 63 stronie i można do niej dotrzeć klikając w link: https://miesiecznikubezpieczeniowy.pl/mu/MU_almanach2021.pdf