Aktualności

Grafika News 700x300 Witamy W PiBGroup

Grupa Exito dołącza do polskiej rodziny PIB Group.

Z wielką radością witamy nowych kolegów z Grupy Exito. Zgodnie z przyjętą strategią konsolidacji polskiego rynku brokerów ubezpieczeniowych, PIB Group inwestuje w kolejny podmiot z branży. W ramach inwestycji do międzynarodowej struktury dołącza Exito Consulting, stojące na czele grupy kapitałowej, zbudowanej ze spółek: Exito Broker, Eko Broker oraz ECRB.

WDB odpowiada zarówno za strategię konsolidacji, jak i jej realizację na rynkach polskim oraz docelowo w regionie CEE. Tak drugą w tym roku transakcję, po styczniowej inwestycji w Brokers Union, skomentował nasz Prezes, Mariusz Muszyński:

„Jest mi niezmiernie miło powitać koleżanki i kolegów z Grupy Exito, którzy dołączają do rodziny WDB i naszych międzynarodowych struktur w PIB Group. To kolejny krok naprzód w ramach konsolidacji polskiego rynku usług brokerskich, który stawiamy dzięki naszym wspólnym doświadczeniom i możliwościom PIB. Zespół ekspertów Exito wzmocni kompetencje całej grupy, oferując swoją najlepszą wiedzę i doświadczenia w sektorach m.in. budowlanym, morskim i gospodarki odpadami. Konkretne specjalizacje doskonale uzupełnią paletę oferowanych przez nas rozwiązań, korzystając jednocześnie z synergicznych możliwości pozostałych spółek w ramach PIB Group. Z wielkim entuzjazmem wyczekuję rozpoczęcia współpracy z fantastycznym zespołem Exito, który wspólnie z nami, ambitnie wyruszy po nowe możliwości na rynku.”

Exito Consulting, założone w 2006 roku jako doradca zarządzania ryzykiem przedsiębiorstwa, stoi na czele grupy kapitałowej, w której skład wchodzą spółki brokerskie o wysokich specjalizacjach w obszarach m.in. ubezpieczeń kontraktów, przemysłu stoczniowego i usług armatorskich, odnawialnych źródeł energii, a także gospodarki odpadami. Założyciele i kluczowa kadra zarządzająca podmiotu to specjaliści z wieloletnim doświadczeniem na rynku ubezpieczeniowym.

Komplementarne specjalizacje poszczególnych spółek świetnie uzupełniają paletę rozwiązań całej grupy, poszerzając jednocześnie własne pole działania z rynku krajowego na rynki europejskie.

Dołączenie do polskich struktur PIB Group skomentował również Prezes Zarządu Exito Consulting, Krzysztof Mleczak:

„Cieszymy się, że po kilkumiesięcznych negocjacjach wypracowaliśmy porozumienie, którego efektem jest wejście Grupy Exito, a wraz z nią spółek Exito Broker, Eko Broker i ECRB, do międzynarodowej PIB Group. Dziękujemy przy tym za kompleksowe wsparcie, jakie otrzymaliśmy od koordynujących cały proces partnerów z WDB. Szczególną wartość w ramach tej inwestycji stanowi dla nas bezpośredni dostęp do najlepszych rozwiązań z rynku londyńskiego. Mając na uwadze naszą wysoką specjalizację i niszową ofertę, z pewnością wniesiemy unikalną wartość dla całej Grupy. Sami zyskamy możliwość świadczenia usług nie tylko lokalnie, ale również globalnie. Chcę też podkreślić, że jednym z ważniejszych dla mnie powodów przystąpienia do grupy PIB było zapewnienie stabilnej i rozwojowej przyszłości naszym klientom oraz zespołom brokerskim. Dla młodych i głodnych rozwoju ludzi otwarcie takich „europejskich drzwi”, to ogromna, zawodowa szansa.”

Dołączenie Grupy Exito to zapowiedź kolejnych inwestycji PIB Group koordynowanych przez WDB. Niebawem więcej szczegółów.