Władze

Zarząd

WDB S.A.

Mariusz Muszynski

Mariusz Muszyński

Prezes Zarządu

Absolwent Wydziału Finansów i Zarządzania Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu oraz Wydziału Zarządzania i Informatyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Doświadczenie zawodowe zaczął zdobywać w 2000 r. w jednej z czołowych firm brokerskich w Polsce jako Główny Specjalista oraz Dyrektor Biura Ubezpieczeń Majątkowych. Założyciel oraz główny akcjonariusz WDB Brokerzy Ubezpieczeniowi S.A., gdzie od roku 2006 do 2010 pełnił funkcję Prezesa Zarządu. Mariusz Muszyński był w latach 2006, 2007 członkiem Rady Nadzorczej Domu Maklerskiego. W latach 2010 – 2012 zarządzał funduszem private equity oraz pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej WDB Brokerzy Ubezpieczeniowi SA. W październiku 2012 roku został powołany do zarządu WDB. Posiada zdany egzamin brokerski oraz Certyfikat Doradcy w Alternatywnym Systemie Obrotu nr 13.

Natalia Jackowiak

Natalia Jackowiak

Członek Zarządu

Absolwentka Wydziału Gospodarki Narodowej Uniwersytetu Ekonomicznego im. Oskara Langego we Wrocławiu oraz Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi. W latach 2006 -2008 uczestniczka programów językowych w Edynburgu. Posiada zdany egzamin brokerski, a także certyfikaty potwierdzające zdobytą wiedzę oraz umiejętności. Uczestniczka wielu szkoleń z zakresu ubezpieczeń grupowych na życie, a także transportowych, majątkowych, technicznych oraz finansowych. Z WDB Brokerzy Ubezpieczeniowi S.A. związana od 2008 r. Z dniem 26.07.2013 r. uchwałą Rady Nadzorczej została powołana do składu Zarządu. W ramach sprawowania funkcji Członka Zarządu Pani Natalia Jackowiak odpowiedzialna jest za nadzór nad Zespołami Obsługi Klienta oraz koordynuje strategiczne dla Spółki programy ubezpieczeń masowych.

Elżbieta Boryn

Elżbieta Boryń

Członek Zarządu

Pani Elżbieta Boryń jest absolwentką Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na kierunku Finanse Przedsiębiorstw oraz jest absolwentką prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu wyceny spółek kapitałowych organizowane przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Posiada licencję maklera papierów wartościowych (nr licencji 2981) oraz Certyfikat Doradcy w Alternatywnym Systemie Obrotu.
Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując dla spółek pełniących funkcje Autoryzowanego Doradcy oraz w spółkach inwestycyjnych, gdzie była odpowiedzialna za analizę projektów inwestycyjnych. Od 2013 roku związana z grupą kapitałową DSA Financial Group S.A., w której była odpowiedzialna za budowanie i realizację strategii inwestycyjnych.
W ramach sprawowania funkcji Członka Zarządu Pani Elżbieta Boryń odpowiedzialna jest za nadzór korporacyjny i finansowy nad spółkami z Grupy WDB oraz relacje inwestorskie Spółki. Pani Elżbiecie Boryń powierzone zostało również stanowisko Dyrektora Finansowego w Spółce.

Rada Nadzorcza

WDB S.A.

Brendan McManus WDB RN Web

Brendan McManus

Członek Rady Nadzorczej

CEO PIB Group. Po 28 latach pracy w firmie RSA na różnych stanowiskach, w tym Dyrektora Zarządzającego ds. Handlowych w 2003 r, następne pięć lat to stanowiska Dyrektora Generalnego Willis ltd oraz Dyrektora Generalnego Willis Wielka Brytania i Irlandia, a następnie Giles Insurance Brokers. Po zakończeniu sprzedaży Giles'a Arthurowi J. Gallagherowi, został Prezesem Zarządu UK Retail. Brendan był również Honorowym Wiceprezesem CII, Wiceprzewodniczącym BIBA, a w przeszłości także Przewodniczącym Komitetu Dystrybucyjnego ABI.

Ryan Brown WDB RN Web

Ryan Brown

Członek Rady Nadzorczej

CFO w PIB Group. Ryan dołączył do PIB po zakończeniu pracy w Towergate Insurance, gdzie pełnił funkcję Dyrektora Finansowego Towergate Underwriting, a także Dyrektora do spraw Fuzji i Przejęć w Grupie. Wcześniej, przez 15 lat, pracował w bankowości inwestycyjnej specjalizując się w sektorze ubezpieczeniowym. Pełnij funkcję Wiceprezesa Wykonawczego oraz Szefa Europejskiej Bankowości Inwestycyjnej w Keefe Bruyette & Woods. Pracował również jako Dyrektor Zarządzający w Fox-Pitt Kelton.

James Harmer

Członek Rady Nadzorczej
Carl McMillan

Carl McMillan

Członek Rady Nadzorczej

Główny Doradca Prawny w PIB Group. Carl jest starszym doradcą prawnym z ponad 20 letnim doświadczeniem w zakresie prawa spółek, fuzji i przejęć, reorganizacji grup kapitałowych, projektów, rynków kapitałowych oraz finansowania kapitału dłużnego, administracji spółek oraz ładu korporacyjnego. Zanim dołączył do PIB Group w 2016 roku spędził pięć lat w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jako starszy radca prawny Rządu Emiratu Ras Al Khaimah, na czele z Jego Wysokością Szejkiem Saud bin Saqr Al Qasimi. Spędził również niemal 10 lat w Ashurst LLP and Clyde & Co w Londynie, gdzie doradzał krajowym oraz międzynarodowym klientom w zakresie prawa spółek, usług finansowych oraz spraw związanych z fuzjami i przejęciami.

Paul Johnson WEB RN Web

Paul Johnson

Członek Rady Nadzorczej

CIO / COO w PIB Group. Paul swoją karierę rozpoczął w Królewskiej Marynarce Wojennej, gdzie był odpowiedzialny za utrzymanie elektronicznych działań wojennych, łączności oraz broni. Następnie dołączył do firmy technologicznej, która obsługiwała szereg systemów, zanim przeniósł się do NatWest Bank oraz innych stanowisk w usługach finansowych, konsultingu dla IBM oraz branży lotniczej. Pośród ostatnich stanowisk należy wskazać Executive CIO oraz COO / CIO w GMAC, Lloyds Bank i Aldemore Bank. Paul dodatkowo był zaangażowany w rozwój nowego banku opartego na technologii Blockchain, jest Dyrektorem (Non-Executive) w Zarządzie w Maltese Bank, a także był Dyrektorem (Non-Executive) w UK Bank.