Władze

Zarząd

WDB S.A.

Mariusz Muszynski

Mariusz Muszyński

Prezes Zarządu

Absolwent Wydziału Finansów i Zarządzania Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu oraz Wydziału Zarządzania i Informatyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Doświadczenie zawodowe zaczął zdobywać w 2000 r. w jednej z czołowych firm brokerskich w Polsce jako Główny Specjalista oraz Dyrektor Biura Ubezpieczeń Majątkowych. Założyciel oraz główny akcjonariusz WDB Brokerzy Ubezpieczeniowi S.A., gdzie od roku 2006 do 2010 pełnił funkcję Prezesa Zarządu. Mariusz Muszyński był w latach 2006, 2007 członkiem Rady Nadzorczej Domu Maklerskiego. W latach 2010 – 2012 zarządzał funduszem private equity oraz pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej WDB Brokerzy Ubezpieczeniowi SA. W październiku 2012 roku został powołany do zarządu WDB. Posiada zdany egzamin brokerski oraz Certyfikat Doradcy w Alternatywnym Systemie Obrotu nr 13.

Natalia Jackowiak

Natalia Jackowiak

Członek Zarządu

Absolwentka Wydziału Gospodarki Narodowej Uniwersytetu Ekonomicznego im. Oskara Langego we Wrocławiu oraz Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi. W latach 2006 -2008 uczestniczka programów językowych w Edynburgu. Posiada zdany egzamin brokerski, a także certyfikaty potwierdzające zdobytą wiedzę oraz umiejętności. Uczestniczka wielu szkoleń z zakresu ubezpieczeń grupowych na życie, a także transportowych, majątkowych, technicznych oraz finansowych. Z WDB Brokerzy Ubezpieczeniowi S.A. związana od 2008 r. Z dniem 26.07.2013 r. uchwałą Rady Nadzorczej została powołana do składu Zarządu.

W ramach sprawowania funkcji Członka Zarządu Natalia Jackowiak odpowiedzialna jest za nadzór nad Zespołami Obsługi Klienta oraz koordynuje strategiczne dla Spółki programy ubezpieczeń masowych.

Radoslaw Grzeda 500x500px

Radosław Grzęda

Członek Zarządu

Absolwent Wydziału Administracji Wyższej Szkoły Administracyjno – Społecznej w Warszawie. Posiada prawo do wykonywania czynności brokerskich potwierdzone złożonym egzaminem KNF oraz certyfikaty licznych szkoleń z zakresu ubezpieczeń, inwestycji i zamówień publicznych. Menedżer z wieloletnią praktyką, zawsze otwarty na nieszablonowe rozwiązania, ceniący współpracę i dobre relacje z ludźmi. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w PZU Życie S.A. i Generali Polska, gdzie współtworzył produkty ubezpieczeniowe, a także zarządzał zespołem jako Makroregionalny Dyrektor Sprzedaży. Od września 2016 odpowiedzialny za rozwój w zakresie ubezpieczeń grupowych i benefitów pracowniczych w Europejskim Konsorcjum Ubezpieczeniowym Sp. z o.o. (od 2013 roku w Grupie WDB, obecnie całkowicie zintegrowane z WDB).

W ramach sprawowania funkcji Członka Zarządu Radosław Grzęda odpowiada za nadzór i strategiczny rozwój oferty w obszarze grupowych programów ochrony życia i zdrowia.

Filip Rybacki

Filip Rybacki

Członek Zarządu

Ukończył studia magisterskie na Wydziale Zarządzania i Informatyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz posiada tytuł magistra zarządzania biznesowego (MBA). Założyciel wrocławskiej spółki ubezpieczeniowej Brokers Union, w której nieprzerwanie od 20 lat pełni funkcję prezesa zarządu. Zarządzał procesem uzyskania członkostwa w międzynarodowej organizacji zrzeszającej brokerów ubezpieczeniowych UNIBA PARTNERS. W 2008 r. brał udział w programie rozwojowym Personal Leadership Academy - Harvard Business Reviev organizowanym przez ICAN Institut, w 2016 r. w AIG Leadership Academy, a w 2019 r. Business Coaching Diploma Advanced Coach w PwC Academy. Od wielu lat związany ze światem biznesu nie tylko przez działalność ubezpieczeniową, lecz również przez pracę na menadżerskich stanowiskach w firmach takich, jak: PLL LOT S.A. (w latach 2007-2008 jako dyrektor sprzedaży Polska i świat), BMW i Chrysler Wrocław (w latach 1998-2001 jako szef sprzedaży samochodów) i Mercedes-Benz (w latach 2001-2002). Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu przedsiębiorstwem, podejmowaniu kluczowych decyzji oraz wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań poparte sukcesami w obszarze gospodarki krajowej i międzynarodowej.

W ramach sprawowania funkcji Członka Zarządu Filip Rybacki odpowiedzialny jest za nadzór nad Zespołem Działu Handlowego.

Rada Nadzorcza

WDB S.A.

Brendan McManus WDB RN Web

Brendan McManus

Członek Rady Nadzorczej

CEO PIB Group. Po 28 latach pracy w firmie RSA na różnych stanowiskach, w tym Dyrektora Zarządzającego ds. Handlowych w 2003 r, następne pięć lat to stanowiska Dyrektora Generalnego Willis ltd oraz Dyrektora Generalnego Willis Wielka Brytania i Irlandia, a następnie Giles Insurance Brokers. Po zakończeniu sprzedaży Giles'a Arthurowi J. Gallagherowi, został Prezesem Zarządu UK Retail. Brendan był również Honorowym Wiceprezesem CII, Wiceprzewodniczącym BIBA, a w przeszłości także Przewodniczącym Komitetu Dystrybucyjnego ABI.

Ryan Brown WDB RN Web

Ryan Brown

Członek Rady Nadzorczej

CFO w PIB Group. Ryan dołączył do PIB po zakończeniu pracy w Towergate Insurance, gdzie pełnił funkcję Dyrektora Finansowego Towergate Underwriting, a także Dyrektora do spraw Fuzji i Przejęć w Grupie. Wcześniej, przez 15 lat, pracował w bankowości inwestycyjnej specjalizując się w sektorze ubezpieczeniowym. Pełnij funkcję Wiceprezesa Wykonawczego oraz Szefa Europejskiej Bankowości Inwestycyjnej w Keefe Bruyette & Woods. Pracował również jako Dyrektor Zarządzający w Fox-Pitt Kelton.

Onno_Janssen_white_500x400

Onno Janssen

Członek Rady Nadzorczej

CEO PIB Group Europe. Pochodzący z Holandii, a obecnie mieszkający w Niemczech, wielojęzyczny Onno to doświadczony CEO, posiadający bogate doświadczenie w wielu krajach Europy i na całym świecie. Dołączył do PIB we wrześniu 2022 roku po 21 latach pracy w Aon, gdzie pełnił funkcję CEO Centralnej i Wschodniej Europy, WNP i Grecji, Niemiec oraz inne stanowiska na szczeblu kierowniczym. Ostatnio piastował stanowisko CEO w dziale Risk Consulting EMEA i Wielkiej Brytanii. Przed Aon, Onno pracował również dla Shell i KLM.