Aktualności

Gwiazdor News 2021 WDB

Gwiazdor 2021 – po raz dziesiąty przynosimy dzieciom radość na święta.

Za nami dziesiąta już edycja cudownej akcji, której celem jest niesienie wsparcia dla dzieci w trudniejszej sytuacji finansowej i społecznej. W ramach przedsięwzięcia dzieciaki, które na co dzień są pod opieką TPD w całej Polsce (również MOPS’y, Caritas, domy dziecka) w odpowiedzi na wysłane przez siebie listy otrzymują paczki od Gwiazdorów. Gwiazdorami są ludzie z branży ubezpieczeniowej, którzy zdecydowali się podjąć listowne, świąteczne wyzwania. Paczki mają z góry określoną wartość, dzięki czemu dzieci mają powody wyłącznie do radości.

Inicjatorką i centralną koordynatorką Gwiazdora jest Izabela Król, która w zaproszeniu do tegorocznej edycji napisała m.in.: 

„Mocno wierzę w to, że spełniając marzenia Naszych Dzieci, wzmacniamy je w przekonaniu, że niemożliwe jest możliwe, pomimo tego, że te Nasze Dzieciaki mają ‘trudniejszy start. Dajemy dzieciom siłę i odwagę. Nie mówić o ich uśmiechu, który jest po prostu bezcenny.”

Jak podsumowuje Iza, w zeszłym i niełatwym ze względu na pandemię roku, udało się przygotować prezenty dla 4567 dzieci z całej Polski! W tym roku, choć sytuacja dookoła jest bardzo wymagająca, ta liczba poszybowała do poziomu aż 6167 paczek! Niesamowita radość i wdzięczność dzieciaków, a także opiekunów z zaangażowanych instytucji dosłownie zalała branżę ubezpieczeniową.

Zespół WDB kolejny raz aktywnie uczestniczył w projekcie. Każdego roku późną jesienią dostajemy listy od dzieciaków z TPD w Legnicy (największe TPD w Polsce, działające od 1945 roku). W odpowiedzi przygotowujemy paczki, które później wspólnie zawozimy na miejsce. W tym roku, wspólnie z TransBrokers, zgromadziliśmy ich ponad 60. Ale to nie wszystko! Dzięki inicjatywie PIB Community Trust (charytatywna działalność PIB Group), przekazaliśmy dodatkowe środki finansowe w ramach wsparcia działalności TPD w Legnicy.

Tak akcję Gwiazdor podsumowała nasza firmowa koordynatorka, Ewelina Świętek:

„To dla nas zawsze niezwykły czas w roku, bo świąteczna atmosfera zaczyna się w biurze z chwilą otrzymania listów. Czekamy na nie z taką samą radością jak nasze dzieciaki na wymarzone prezenty. W tym roku edycja szczególna, bo to 10 jubileusz Akcji Gwiazdor. Ogromnie cieszy fakt, że pomimo coraz trudniejszych „okoliczności zewnętrznych” Gwiazdorów przybywa i skala tej pięknej inicjatywy rośnie. Zapraszam Wszystkich do włączenia się w tę akcję lub inne dobroczynne inicjatywy, bo radość dawania wzmacnia nas od środka, a o odporność trzeba dbać, szczególnie zimą.”

To naprawdę wspaniałe, że nasza branża łączy siły ponad wszelkimi podziałami i z tak wielkim zaangażowaniem spełnia świąteczne życzenia dzieci. Iza dziękujemy Ci za to! Największą nagrodą jest jednak radość dziecka, które odpisuje do swojego Gwiazdora: „Kocham Cię Święty Mikołaju!”.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji video z naszej firmowej wyprawy do TPD w Legnicy. Przy tej okazji podziękowania dla kolegi Pawła Polniaka z firmy Collonade, na którego wsparcie logistyczne możemy liczyć każdego roku. 

Na filmie tylko część zespołu zaangażowanego w projekt, w składzie: Aneta Sikorska, Ewelina Świętek, Paulina Gromadzka, Aleksander Sienkiewicz i wspomniany wcześniej kolega Paweł.

Dziękujemy wszystkim za wielkie serca i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Gwiazdora.