Aktualności

Post Li WDB 700x300

WDB rośnie w siłę i dołącza do brytyjskiej grupy brokerskiej PIB Group.

Po wielomiesięcznym procesie formalnych przygotowań, rozpoczynamy kolejny etap na naszej starannie zaprojektowanej ścieżce rozwoju.

Z wielką radością informujemy, że z dniem 20.11.2020 roku staliśmy się oficjalnie częścią jednej z największych w Europie, niezależnych grup brokerskich PIB Group. Po wielomiesięcznym procesie formalnych przygotowań, rozpoczynamy kolejny etap na naszej starannie zaprojektowanej ścieżce rozwoju.

Dzięki tej inwestycji, WDB S.A. wkracza na rynek międzynarodowych rozwiązań ubezpieczeniowych, co pozwoli spółce rozszerzyć aktualną ofertę o unikalne propozycje, rozwijane w ramach całej grupy. Dodatkowo transfer wiedzy i światowych doświadczeń pozwoli wznieść realizowane przez WDB usługi brokerskie na jeszcze wyższy poziom. Udane akwizycje na rodzimym rynku (historyczne już połączenia z KBB i EKU) oraz kapitał i doświadczenia PIB Group, umożliwią spółce podjęcie skutecznych działań w kierunku dalszej konsolidacji branży w Polsce, a także w regionie CEE.

Tak o samej transakcji wypowiedział się Mariusz Muszyński, Prezes Zarządu WDB S.A.:
„Inwestycja PIB Group w naszą firmę, to dla nas wspaniałe potwierdzenie obranej strategii rozwoju. Od samego początku w WDB stawiamy na organiczny wzrost poprzez rozbudowę zarówno portfela klientów, jak i oferowanych rozwiązań ubezpieczeniowych. Udane akwizycje, jakie mieliśmy okazję zrealizować na polskim rynku brokerskim, wyznaczają kolejny obszar, w którym zamierzamy realizować posiadany potencjał. Wejście do struktur PIB Group to dla nas przede wszystkim dostęp do specjalistycznej wiedzy i kapitału, które pozwolą nam odegrać istotną rolę w konsolidacji rynków brokerskich w Polsce oraz regionie CEE. Dołączenie do jednego z największych, niezależnych brokerów ubezpieczeniowych w Europie to również ekspozycja na międzynarodowe rozwiązania oraz najlepsze praktyki brokerskie. To kolejny przełomowy moment na naszej biznesowej ścieżce.”

Stanowisko w sprawie inwestycji zajął również Brendan McManus, CEO PIB Group, podsumowując transakcję w następujący sposób:
To kolejny, bardzo ekscytujący krok w ramach naszego rozwoju w Europie. Zarząd WDB reprezentowany przez Mariusza Muszyńskiego, przy wsparciu PIB Group, zyska możliwość dalszego ukierunkowanego rozwoju poprzez rozbudowę oferty, a także kolejne akwizycje profesjonalnych spółek brokerskich z Polski oraz regionu CEE. Przedsiębiorczość WDB, wysoka kultura współpracy oraz historia sukcesów w połączeniu z doskonałą obsługą klientów, idealnie wpisują się w charakter PIB Group.”

Od strony technicznej, po transakcji zarówno Zarząd WDB, jaki i dotychczasowe modele współpracy z klientami, pozostają bez zmian.


O PIB Group (inwestor) – to dynamicznie rozwijająca się grupa pośredników ubezpieczeniowych, której celem jest zdobycie pozycji lidera w obszarze wyspecjalizowanych rozwiązań ubezpieczeniowych, zarówno na brytyjskim, jak i zewnętrznych rynkach. Założona w 2015 roku rośnie w bardzo szybkim tempie, poprzez skuteczne akwizycje oraz zatrudnianie najlepszych ekspertów z rynku. Jako organizacja posiadająca za sobą jeden z największych na świecie funduszy private equity, The Carlyle Group, dysponuje dostępem do kapitału oraz wyspecjalizowanej wiedzy, które pozwalają na skuteczną i niebywale dynamiczną konsolidację branży brokerskiej. W tym obszarze PiB Group ma już na swoim koncie ponad trzydzieści skutecznie zrealizowanych transakcji. Więcej o PIB Group: www.pibgroup.co.uk