Aktualności

Grafika News 700x300 Wyroznione Dzial Charytatywna

WDB wyróżnione za działalność charytatywną.

Praca Brokera ubezpieczeniowego wiąże się z niesieniem pomocy. Bo czymże innym jest świadczenie usługi polegającej m.in. na doradztwie w wyborze, negocjowaniu warunków umowy czy znalezieniu najlepszego ubezpieczenia, ukierunkowanych ostatecznie na komfort i bezpieczeństwo biznesu. Jako zespół pomagamy nie tylko w pracy, ale i w życiu codziennym. Naszą chęć dzielenia się z innymi doceniła w tym roku grupa PIB (PIB Group), której jesteśmy częścią od 2020 roku. To wyróżnienie za całokształt naszego zaangażowania w realizację pomocy organizowanej ze środków specjalnego funduszu PIB Community Trust, za którego koordynację odpowiada u nas Paulina Gromadzka. Tylko w 2022 roku zorganizowaliśmy wsparcie na kwotę przekraczającą aż 500 tysięcy złotych. Mamy nadzieję, że kolejny rok przyniesie jeszcze większe sumy.

Jedną z najważniejszych inicjatyw zrealizowanych w minionym roku było wsparcie uchodźców z dotkniętej wojną Ukrainy.  Kilkanaście rodzin, które uciekły do Polski, otrzymało dzięki nam m.in. możliwość noclegu. Niestety wojna uderzyła w cywilów, często odbierając im szansę na zaspokojenie podstawowych potrzeb bytowych, np. takich jak dach nad głową czy środki niezbędne dla codziennej egzystencji. Dzięki finansom otrzymanym od PIB Community Trust wynajmowany hostel do dzisiaj jest domem dla wielu uchodźców.

Na co dzień nasza praca zapewnia bezpieczeństwo klientom w trudnych, niepożądanych chwilach. Po wybuchu wojny chcieliśmy, aby dla wszystkich brokerów ubezpieczeniowych wspólnym „klientem” stała się Ukraina. Zorganizowaliśmy zbiórkę pod nazwą ,,Brokerzy dla Ukrainy” (www.brokerzydlaukrainy.pl). Poprzez aktywne działanie pragnęliśmy zmobilizować wszystkich w branży do pomocy w odbudowaniu codzienności naszych sąsiadów. Tak aktywność skomentował jej inicjator, Aleksander Sienkiewicz – dyrektor marketingu WDB:

„Nasi sąsiedzi znaleźli się w potrzebie. Pomysł na zorganizowanie pomocy poprzez zjednoczenie naszej branży pojawił się natychmiast, tym bardziej że jako WDB od 2020 roku konsolidujemy polski rynek pośredników ubezpieczeniowych. Poza tym jest to branża, w której liderzy spółek brokerskich to często dynamiczni i uwielbiający wyzwania menedżerowie – nie bez powodu rzuciliśmy im wyzwanie współpracy ponad rynkowymi podziałami. Warto było – dla każdej złotówki, która wsparła walczącą Ukrainę”.

Wraz z innymi spółkami brokerskimi uzbieraliśmy ponad 179 tysięcy złotych. Środki gromadzone były w ramach zbiórki Polskiej Akcji Humanitarnej, której celem jest pomoc dla mieszkańców Ukrainy. Skarbonka w dalszym ciągu jest aktywna, dlatego zachęcamy do przekazywania darowizny i niesienia pomocy. Link do skarbonki: https://www.siepomaga.pl/brokerzydlaukrainy

Równie dumni jesteśmy z przekazania środków materialnych dla Fundacji Leleka. Paulina Gromadzka, nasza koordynatorka ds. wsparcia ze środków Funduszu, podzieliła się krótkim komentarzem:

„Głównym celem fundacji jest udzielanie pomocy medycznej ludności cywilnej i żołnierzom walczącym na Ukrainie. Dzięki zaangażowaniu Brokers Union możemy być pewni, że środki z tej darowizny trafią dokładnie tam, gdzie są najbardziej potrzebne”.

Warto również wspomnieć o wsparciu finansowym dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu, któremu pomoc zarekomendowała należąca do PIB Group spółka Brokers Union. Szpital przekazał leki i artykuły medyczne do Klinicznego Centrum Kardiologii w Iwano-Frankiwsku. Więcej na ten temat możemy przeczytać w lokalnych mediach: https://opole.wyborcza.pl/opole/7,35086,29270813,uniwersytecki-szpital-kliniczny-w-opolu-wyslal-kolejny-transport.html?disableRedirects=true

Chcielibyśmy nadmienić także o skromnych datkach, które przekazane zostały bezpośrednio dla potrzebujących. Nawet najmniejsze wsparcie ostatecznie czyni ogromną różnicę dla osób obdarowanych. Za fundusze zakupione zostały m.in. meble czy okulary korekcyjne.

Od ponad dziesięciu lat jesteśmy zaangażowani w branżową akcję ,,Gwiazdor”. Co roku pracownicy WDB wcielają się w role Świętych Mikołajów, obdarowując dzieci z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy. W 2021 i 2022 dzięki pomocy od PIB Community Trust przekazaliśmy dodatkowe środki finansowe dla najmłodszych w potrzebie.  W 2022 roku prezenty trafiły do ponad siedmiuset dzieci z Ukrainy.

Z całego serca dziękujemy wszystkim zaangażowanym w niesienie pomocy. Ponieważ pomoc jest nieustannie potrzebna zachęcamy do darowizn na rzecz akcji ,,Brokerzy dla Ukrainy” – niestety niszczycielska wojna nadal trwa. Na koniec warto zaznaczyć, że PIB wspiera finansowo nie tylko ludność Ukrainy, ale i innych pozostających w potrzebie.