Aktualności

Grafika News 700x300 Witamy W PiBGroup

Brokers Union dołącza do PIB Group w ramach inwestycji koordynowanej przez WDB.

Zgodnie z zapowiedzią realizujemy działania w ramach przyjętej strategii konsolidacji polskiego rynku brokerów ubezpieczeniowych. Dzięki dostępowi do kapitału, unikalnym doświadczeniom PIB Group (WDB dołączyło do Grupy w listopadzie 2020 – więcej tutaj) oraz samodzielnie zrealizowanym akwizycjom, jesteśmy w pełni przygotowani do sprawnych i konsekwentnych działań w tym obszarze.

Brokers Union to pierwsza zakończona inwestycja w ramach koordynowanej przez nas strategii. Wrocławska spółka brokerska, należąca wcześniej do grupy IMPEL, uzupełni i wzmocni naszą ofertę, zasilając polskie struktury PIB Group. Warto podkreślić, że zarówno zarząd, zespół jak i marka spółki pozostają bez zmian, zachowując swoją tożsamość oraz sprawdzony model działania.

Tak inwestycję skomentował nasz Prezes, Mariusz Muszyński:

„Wejście Brokers Union do PIB Group i ścisła współpraca z WDB zaowocują znacznym wzmocnieniem kompetencji obsługowych polskich struktur grupy. Szczególna synergia pojawi się w obszarach ubezpieczeń majątkowych i grupowych programów na życie. Dodatkową wartością będzie duże doświadczenie Brokers Union w obsłudze zapytań organizowanych w formie przetargów publicznych. Fakt, że spółka podobnie jak WDB ma swoją siedzibę we Wrocławiu, bez wątpienia przyczyni się do budowy silnego ośrodka kompetencji brokerskich w stolicy Dolnego Śląska. Ogromnie cieszę się na współpracę z Filipem, Patrycją oraz ich fantastycznym zespołem. Szczególne podziękowania dla panów Grzegorza Dzika, Jakuba Dzika oraz wszystkich osób z grupy IMPEL za profesjonalizm i zaangażowanie w proces due diligence.”

Dołączenie Brokers Union to zapowiedź kolejnych inwestycji PIB Group, koordynowanych przez WDB w ramach konsolidacji brokerów na polskim rynku. Więcej szczegółów wkrótce.

Z wielką radością witamy Brokers Union w naszej międzynarodowej rodzinie i już nie możemy się doczekać owoców codziennej współpracy.