Aktualności

News Nnw 08 2021 700x300 1

Czego oczekujemy od nowoczesnego ubezpieczenia szkolnego?

Mając na uwadze odpowiednie zabezpieczenie naszych pociech warto sięgnąć po ubezpieczenia nowoczesne, z ochroną lepszej jakości. Szczególnie, że mamy do dyspozycji rozwiązania, które dzięki nowym modelom dystrybucji oferują znacznie więcej, za podobną cenę.

Ruszyły kampanie „back to school”, a wraz z nimi pełna mobilizacja rodziców i mnóstwo zadań do odhaczenia. Na tapecie podręczniki, wyprawki, ubrania, a także ubezpieczenie na nowy rok szkolny.

Mieliśmy już okazję pisać o istocie i kluczowych parametrach ubezpieczenia NNW dla dzieci i młodzieży szkolnej (dostępne tutaj: https://www.wdbsa.pl/blog/nnw-dla-dzieci-i-mlodziezy-o-czym-warto-wiedziec-zanim-sie-zdecydujemy/). W związku ze zbliżającym się początkiem nowego roku szkolnego warto wspomnieć o rozwiązaniach nowoczesnych, które stanowią ciekawą i coraz chętniej wybieraną alternatywę. Szczególnie, że okoliczności życia z pandemią w tle wymusiły spojrzenie z nowej perspektywy na wiele spraw codziennego życia.

Poniżej kilka istotnych zagadnień, które pomogą zrozumieć różnice:

Technologia dystrybucji.

Najważniejszym aspektem, który wyróżnia nową klasę ochrony szkolnej jest formuła dystrybucji. Najnowsze propozycje ubezpieczeń opierają się na formule on-line, co oznacza, że zarówno opis wariantów jak i cała procedura uruchomienia ochrony odbywa się w kanale elektronicznym, za pomocą: komputera, tabletu, bądź telefonu komórkowego (oczywiście z dostępem do internetu). Dzięki temu uruchamiamy ubezpieczenie w dowolnej chwili, zdalnie i bez konieczności wymiany dokumentów papierowych, podpisów i przekazywania składek. Wszystko w paru klikach i pod pełną kontrolą.

Aktywność sportowa.

Ochrona 24/7 i przez 365 dni w roku to juz standard. Standardem zaś nadal nie jest uwzględnianie w ochronie sportów wyczynowych (np. zajęcia sportowe, treningi i zgrupowania, obozy sportowe ukierunkowane na rywalizację indywidualną i zbiorową) oraz tzw. sportów i aktywności wysokiego ryzyka (np. windsurfing, kitesurfing, jeździectwo, kolarstwo górskie). Już od początku roku rodzice ochoczo zapisują swoje pociechy na różne zajęcia sportowe, zarówno w ramach propozycji szkolnych, jak i pozaszkolnych (np. klub karate, koszykówka, siatkówka, akrobatyka, taniec). Warto, aby w parze ze starannie zaprojektowanym rozwojem sportowym dzieci szła polisa NNW, której zakres pokryje np. koszty leczenia w następstwie wypadku podczas wybranego treningu.

Nieszczęśliwy wypadek oraz choroba.

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), jak sama nazwa wskazuje, pokrywa koszty związane z następstwami nieszczęśliwych zdarzeń (w tym śmierć, uszczerbki na zdrowiu, rehabilitacja, pobyt w szpitalu itp). Najnowsze ubezpieczenia, oprócz rozszerzonej palety świadczeń dotyczących skutków nieszczęśliwych wypadków, zapewniają dodatkowo zwrot kosztów leczenia, operacji oraz pobytu w szpitalu na wypadek choroby. W zależności od wybranej sumy ubezpieczenia i składki, oferują dodatkową rekompensatę liczoną za czas spędzony w szpitalu, bądź okoliczności wystąpienia poważnego zachorowania, operacji oraz uciążliwego leczenia.

Dostęp do informacji i płatność.

Niewątpliwą zaletą nowoczesnych NNW będzie również sposób ich komunikacji. Dzięki formule internetowej klienci mogą swobodnie i za pomocą dowolnego urządzenia zapoznać się z ofertą ubezpieczeniową, która dzięki swojej atrakcyjnej i responsywnej formie (dopasowanej do różnych urządzeń i ekranów) uprzyjemni proces zakupu oraz administracji ubezpieczeniem. Zastosowanie płatności online istotnie przyspieszy procedurę umożliwiając pełną kontrolę nad jej przebiegiem – od decyzji, do uruchomienia ochrony.

——————————————————————————————

Materiał marketingowy WDB S.A.:

Doskonałym przykładem nowoczesnego ubezpieczenia NNW dla dzieci i młodzieży szkolnej jest program dostępny pod adresem: www.ubezpieczeniadirect.pl. Jego otwarta formuła umożliwia wszystkim zainteresowanym rodzicom wygodny zakup ubezpieczenia na nowy rok szkolny 2021/2022. Wszystko w opcji „na klik”!