Aktualności

Gwiazdor 2022 News Web

Grudzień pod znakiem prezentów i wsparcia PIB Community Trust.

Koniec roku za pasem a za nami mnóstwo dobra, którym udało się podzielić dzięki zaangażowaniu pracowników WDB oraz środkom z funduszu charytatywnego PIB Community Trust.

W zeszłym tygodniu zawieźliśmy ponad 60 mikołajowych prezentów dla podopiecznych TPD w Legnicy. To już coroczna tradycja, kiedy aktywnie włączamy się do branżowej akcji „Gwiazdor” (więcej o samej akcji tutaj.) Jej celem jest niesienie radości dla dzieci pozostających pod opieką TPD w całej Polsce. Chętni pracownicy z naszej grupy otrzymują listy, w których dzieci podzieliły się swoimi wymarzonymi prezentami na gwiazdkę. Potem wcielają się w rolę Gwiazdorów i pomagają spełnić świąteczne życzenia. Tak oto podsumowuje tegoroczną akcję Ewelina Świętek, nasza firmowa koordynatorka inicjatywy:

„Znów rekord – ponad 7.000 dzieciaków w Polsce otrzymało swój wymarzony prezent. My dostaliśmy 63 listy opisujące dziecięce marzenia. Były i takie, które mówiły o życiowych deficytach dzieci, jak: czapka, szalik, rękawiczki, poduszka, przybory szkolne, bluza. To niestety smutna rzeczywistość, ale wierzę, że zarówno Akcja Gwiazdor jak i inne inicjatywy wspierające dzieciaki będą rozpalać ich marzenia oraz nadzieję na lepsze jutro. Ogromnie Wam dziękuję za zaangażowanie i wsparcie tej edycji.”

Na pamiątkę tegorocznej edycji nagraliśmy krótki film dokumentujący przygotowania do wyjazdu z prezentami. Już teraz zapraszamy do obejrzenia:

Przy tej okazji warto wspomnieć o cudownej pomocy dla dotkniętej wojną Ukrainy, którą udało się zrealizować dzięki środkom z grupowego funduszu PIB Community Trust. Od początku inwazji na Ukrainę przekazaliśmy łącznie aż 200 tys. funtów na różne inicjatywy niosące pomoc dla naszych sąsiadów. Nieco szerzej na ten temat napiszemy w styczniu 2023, a już teraz warto wspomnieć o świątecznych prezentach dla ponad 700 ukraińskich dzieci, których zakup umożliwiły środki przekazane przez Fundusz.

Ze wsparcia Funduszu skorzystał również Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu. Paulina Gromadzka, nasza koordynatorka ds. wsparcia ze środków Funduszu, przekazała krótki komentarz w sprawie:

Korzystając ze środków Funduszu charytatywnego dostępnego w ramach Grupy PIB udało nam się wesprzeć działania Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu kwotą 10 000 funtów. Podmiot wskazali nasi koledzy z Brokers Union – spółki, która również należy do PIB Group. Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu już po raz trzeci przekazał leki i artykuły medyczne do Klinicznego Centrum Kardiologii w Iwano-Frankiwsku.”

Poprosiliśmy również o podsumowanie Agnieszkę Potoczną, Dyrektor Handlową Brokers Union:

„Na prośbę PIB Group szukaliśmy wiarygodnego partnera, który pomoże nam dotrzeć jak najbliżej potrzebujących na terenie Ukrainy. Wiedzieliśmy o wcześniejszej pomocy udzielonej Klinicznemu Centrum Kardiologii w Iwano-Frankiwsku przez Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu. Wybór był oczywisty. Dzięki tej współpracy mogliśmy odpowiedzieć na konkretne potrzeby, konkretnym wsparciem.”

Więcej o tym wsparciu można przeczytać w internetowym serwisie opole.wyborcza.pl, link tutaj.